Δευτέρα, 26 Μαρτίου 2018 07:11

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη του 1ου ΕΠΑ.Λ. Γρεβενών στη Θεσσαλονίκη

Η Δ/ντρια  του 1ου ΕΠΑΛ ΓΡΕΒΕΝΩΝ προβαίνει σε πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος, για την ημερήσια εκπαιδευτική επίσκεψη της Α΄, Β’ και Γ’ τάξης του 1ου ΕΠΑ.Λ Γρεβενών.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΚΕΨΗΣ:

Διαδρομή: Γρεβενά – Θεσσαλονίκη - Γρεβενά.

Ημέρα Παρασκευή (27/04/2018) : Το πρόγραμμα της εκδρομής έχει ως εξής :

Αναχώρηση από το χώρο του σχολείου στις 8:30.

Στάση στις 10:00 στα Olympus Plaza για μισή ώρα.

Άφιξη στις 11:00 στη Θεσσαλονίκη και επίσκεψη στο 8ο περίπτερο της ΔΕΘ όπου διοργανώνεται η 10η Μαθηματική Εβδομάδα, ξενάγηση στο χώρο, παρακολούθηση project, συμμετοχή σε δραστηριότητες, ως τις 14:00.

Άφιξη στο Λευκό Πύργο, περιήγηση  με το λεωφορείο πολιτισμού Θεσσαλονίκης, ξενάγηση στο μουσείο του Λευκού Πύργου στο κέντρο της πόλης ( προαιρετικά ).

Αναχώρηση για Γρεβενά στις 18:00 και επιστροφή στις 20:00 .

3 ΛΕΩΦΟΡΕΙA: Μισθωμένα για όλη την διάρκεια της επίσκεψης.

ΑΣΦΑΛΙΣΗ ΕΥΘΥΝΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗ: Μαθητών-συνοδών, όπως ορίζεται από την σχετική νομοθεσία.

Αριθμός Μαθητών : 120-130     Αριθμός Συνοδών : 7

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλλουν στη διεύθυνση του σχολείου σφραγισμένες προσφορές , το αργότερο μέχρι την Πέμπτη 29/03/2018 και ώρα 12:00.

Η Δ/ΝΤΡΙΑ

ΖΑΓΚΛΕ ΑΝΝΑ