Τρίτη, 07 Ιουνίου 2016 07:34

Υλικό και Δίκτυα Η/Υ

Β΄ τάξη ΕΠΑ.Λ (3 ώρες θεωρία + 1 ώρα εργαστήριο)

Σκοπός του μαθήματος είναι οι μαθητές να αποκτήσουν βασικές γνώσεις στο υλικό και την αρχιτεκτονική των υπολογιστών (με έμφαση στον προσωπικό υπολογιστή) και στη συνέχεια να αποκτήσουν γνώσεις σε βασικές έννοιες των δικτύων υπολογιστών. Επίσης, οι μαθητές θα πρέπει να αποκτήσουν δεξιότητες με τις οποίες θα είναι ικανοί να εγκαταστήσουν ένα τοπικό δίκτυο και να κάνουν την αρχική παραμετροποίηση του δικτύου. Το μάθημα εκτός από το θεωρητικό μέρος περιλαμβάνει και ένα σύνολο εργαστηριακών ασκήσεων, αναπόσπαστων από τις αντίστοιχες ενότητες του θεωρητικού μέρους, αλλά και απολύτως απαραίτητων για την απόκτηση των προβλεπόμενων δεξιοτήτων.

(3 ώρες Θεωρίας + 1 ώρα Εργαστήριο)

Read 3194 times Last modified on Δευτέρα, 04 Σεπτεμβρίου 2017 08:50